מאמרים

יכול להיות פשוט יותר

יכול להיות פשוט יותר

יכולנו לבחור בדרך חיים מעט שונה ובמקום לבנות לנו בית מאבן ירושלמי להגן על ראשנו מפני הגשם בחורף הבא, יכולנו לבנות בית מבוץ, בית שייתן מענה בכל עונות השנה ואם ייהרס נוכל לבנות אותו בדקה.. המציאות אינה כזו והפשטות נמצאת בדברים האחרים שבחיינו, בכל הקשור לגג מעל הראש כולנו רוצים וזקוקים למחסה מספיק טוב ולכן כל אחד חולם לקנות לו בית, המציאות לא תמיד באה לקראתנו ולנו האנשים הקטנים, לא תמיד פשוט להבין מה קורה, מי מוכר ומי קונה ומה החישוב של המשכנתא שאותה אנו יכולים לקחת בהתאם לזכאות.

משכנתא היא התחייבות גדולה, אם לא הגדולה ביותר שלנו והיא רצויה לנו כהשקעה בעתיד שלנו ולא רק בהווה כגג מעל לראשנו, לכן חשוב שנבחר באופן אישי את המסלול המתאים לנו ביותר בלקיחת משכנתא, ונצטרף בדרכינו אל בתי השקעות בישראל, שהרי כל בית אב בישראל הוא בעצם בית השקעות קטן ובלבד שמבצעים את ההשקעה נכון לכיס שלנו ובהתאם למסלול המשכנתא המתאים לנו.

לשם כך, עלינו לבצע ראשית, סקר שוק, לבדוק תנאים של גופים למשכנתאות, לבדוק את הזכאות שלנו במשרד הבינוי והשיכון, להתייעץ עם סוכני נדל"ן ובקיצור, כל דבר שאפשר לעשות בכדי לקבל תמונה גדולה יותר על האפשרויות.

המשך מאמר